Dil Seçin
enfrar

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Kariyerlerine ar-ge mühendisleri olarak başlayan kurucuları, 1999 yılında geliştirmeye başladıkları fikirleri olan ARGE BİLİŞİM LTD; Üretim sektörüne geliştirici sistemler kurma, verimlilik arttırma ve kalite iyileştirme projeleri sunmak üzere 2002 yılında kuruldu.

ARGE BİLİŞİM LTD emek yoğun sektörler için geliştirdiği @rge MAS sisteminin ilk üç yazılım modülü olan “iş planı geliştirme”, “verimlilik ölçme”, “prim sistemi uygulama” ve  @rge NVTT veri toplama terminali ile 2002 yılında INTERPRO bilişim ödülü alarak kuruluşunu ödülle taçlandırdı. Yine bu projesiyle arge desteği için başvurduğu TÜBİTAK, TTGV ve KOSGEB desteklerinin tamamını en yüksek yüzde ile almaya hak kazandı.

Buhar makinesinin kullanımı, elektriğin kullanımı, bilişim teknolojilerinin kullanımı ile ilk üç jenerasyonu geride bırakan Dünya, üretim sektöründe robot ve bilgi kullanımını ENDÜSTRİ 4.0 olarak kavramlaştırdı. ARGE BİLİŞİM LTD 1999 yılından itibaren ENDÜSTRİ 4.0 ‘ın fasıllarından veri toplama projeleri geliştiren, uygulayan ve ihrac eden öncü kuruluşlardandır.

Müşterilerilerinin fabrikalarının verimlilik ve kalitelerini geliştirmeyi iş edinen ARGE BİLİŞİM LTD kendi mühendisleri ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

ARGE BİLİŞİM LTD danışmanlık hizmeti verirken, işlev ve fiyat açısından amaca uygun geliştirdiği donanım ve yazılımları sunmaktadır. Bu donanım ve yazılımlar müşterilerin ihtiyaçlarına uygunlaştırılmaktadır.

@rge SDT markasıyla sunduğuğumuz veri toplama donanımı, barkod, RFID, makinelerden sayısal, anolog veriler toplayabilir ve kontrol çıkışlarına sahiptir. Toplanan bu veriler, @rge MAS/CMAS/TRACE yazılımları tarafından kullanılarak gerçek zamanda operatör ve makine bazlı verimlilik, makine OEE leri, kalite vb  ölçülür. Bu yazılımlar aynı zamanda işlev arttırıcı, tamamlayıcı ve teşvik edici modüller içermektedir.

@rge MRP yazılımları ürün ağacı, MRP, satınalma, izlenebilirlik, stok, üretim, sevkiyat, satış, maliyet gibi modüller içermekte ve veri toplama sayesinde real-time çalışmaktadırlar.

ARGE BİLİŞİM LTD’in danışmanlık hizmeti; Üretim mühendisliği biriminin kurulması, uygun lay-out tasarımı, malzeme yolunun kısaltılması, izlenebilir ve ölçülebilir bant ve hatların tasarımı, taşıma işlerinin düşürülmesi daha kolay hale getirilmesi, in-direkt personel sayısı düşürme, operasyonların standartlaştırılması, ergonomi çalışmaları, aparat tasarımı, operasyon standart süre ölçülmesi, verimlilik, oee ve kalitenin geliştirilmesi, kayıp sürelerin azaltılması, anahtar raporların okunması, raporlara göre aksiyon planların belirlenmesi ve gerçekleştirilmesi, prim sistemlerinin kurulması, prosese özel araştırma-geliştirme faaliyetleri ve bu konularda mühendislik, üretim ve ilgili birimlerin eğitimi gibi konuları kapsamaktadır.

ARGE BİLİŞİM LTD herbir fabrikayı proje olarak tanımlar; Verimlilik ve kalite odaklı, bütünsel ve fabrikaya özel üretim felsefesi aşılar, danışmanlık, yazılım, donanım ve diğer yardımcı ürünleriyle farikanın verim ve kalitesini geliştirir, proje esnasında kurduğu mühendislik ekibi ve verdiği eğitimlerle proje sonlandıktan sonra da fabrikanın bu gelişimini devam etmesini amaçlar.